Пісенна душа України
Kvitka_Cisyk
NB Примечание для «эстетов»: видеоряд некоторых клипов, видимо, народное творчество, поэтому (imho) легкая «лубочность» извинительна )
Немного подробнее для тех, кому интересно:
Add Энциклопедия украинской песни от Квитки Цисык )
Україно, зі святом!
Kvitka «Kasey» Cisyk (Ukrainian: Квітка Цісик; Квітослава-Орися Цісик, Kvitka Tsisyk; April 4, 1953[1] – March 29, 1998) was an American coloratura soprano of Ukrainian ethnicity. Cisyk, a classically trained opera singer, achieved success in four musical genres: popular music, classical opera, Ukrainian folk music and commercial jingles for radio and TV advertisements.Квітка Цісик
Cisyk recorded her version of «You Light Up My Life» for the film of the same title (Oscar and Golden Globe Awards win in 1978), sang the «Have you driven a Ford lately?» and «You deserve a break today!» jingles, and released two critically acclaimed albums of Ukrainian songs.
Кві́тка Ці́сик (англ. Kvitka Cisyk, також Kacey Cisyk від ініціалів К. С.; 4 квітня 1953, Квінз, Нью-Йорк — 29 березня 1998, Мангеттен, Нью-Йорк) — американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна та блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень. Пісня «Ти осяюєш моє життя»[en] (англ. You Light Up My Life), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар»[1] і «Золотий глобус»[2] у категорії «Найкраща пісня до фільму», а також номінувалася на нагороду «Греммі» в категорії «Пісня року»
NB Примечание для «эстетов»: видеоряд некоторых клипов, видимо, народное творчество, поэтому (imho) легкая «лубочность» извинительна )
Немного подробнее для тех, кому интересно:
4 квітня 1953 р. Квітка Цісик народилася у Нью-Йорку, була другою донькою Володимира Цісика й Іванни Лев. Батько, родом із-під Коломиї, був головним концертмейстером Львівської опери. 1949 року Володимир Цісик із родиною виїхав до США. Влаштувався викладачем в Українському музичному інституті у Нью-Йорку. Володимир Цісик ще з дитинства навчав своїх доньок грати на скрипці та фортепіано. Квітка грала на скрипці, коли їй було лише чотири роки! У хорі вона часто співала з маленьким Майклом Джексоном, майбутнім королем поп-музики.
Квітка неодноразово виступала на сцені разом із батьком і сестрою Марією (сестра стала піаністкою високого рівня, давала уроки в Карнеґі-холі й акомпанувала відомим співакам).
Квітка мала рідкісне колоратурне сопрано — найвищий і найрідкісніший жіночий голос. За оцінками музикознавців, голос Квітки мав неймовірний вокальний тембр, у якому виділявся особливий, дзвінковий обертон, притаманний лише сопрановій колоратурі; рідкісний вокальний тембр Цісик містив у собі очевидні скрипкові тони. Квітка вміла співати так званим «білим голосом» — своєрідною манерою жіночого фольклорного співу, яку можна почути в карпатських селах. В альбомі «Пісні України» є кілька пісень, заспіваних «білим голосом».
Першими магію її голосу збагнули рекламісти. Квітка змушена була рано йти працювати — у 17 вона співає під час реклами для популярних брендів. Вона взяла псевдонім Kacey (Кейсі) за першими літерами імені та прізвища K.C. Квітка озвучувала реклами корпорацій McDonald’s, Coca-Cola, American Airlines, Star-burst, Chevrolet, Cadillac, Toyota. З початку 1980-х вона стала однією з найдорожчих і найпопулярніших виконавиць джинґлів у США. У Ford Motor Company, де вона 15 років була голосом бренду, підрахували, що голос Квітки Цісик прослухали більше людей, ніж коли-небудь може жити на планеті — 22 млрд. Це світовий рекорд для корпоративного соліста. Щоправда, це зовсім не те, чого хотіла сама Квітка…
Однак залишилася вона не рекламою фастфуду, а українськими піснями у неїмовірному виконанні. Квітка мріяла, що знайдеться спонсор, який допоможе видати платівку з українськими піснями, проте ці труднощі лягли на плечі її родини. Платівка з’явилася — її спонсорував чоловік Квітки Едвард Раковіч. Раніше він записував Мадонну, Duran Duran. Для заробітку також Квітка була бек-вокалісткою у Вітні Хюстон, Майкла Джексона, Майкла Болтона, Карли Саймон та ін. Проте для втілення своєї мрії — якісного запису українських пісень — Квітка Цісик зробила неймовірне: зібрала для запису альбомів українських пісень 40 найкращих студійних інструменталістів Нью-Йорка. Партію рояля виконувала старша сестра Марія. Сама Квітка говорила, що ці альбоми були подарунком для всіх українців, хоч би в якій частині світу вони жили: “Ця збірка пісень є бажанням мого українського серця вплести радісні нитки в розшарпане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу. Присвячую поривам нескореного українського духу і його безнастанним змаганням по обох боках океану”
Чверть мільйона доларів — саме стільки витратила Квітка на запис двох альбомів. Голівудський розмах і багато душі, вкладеної у пісні. У 1990 р. альбоми були номіновані на премію «Греммі» в категорії Con-temporary folk. «Греммі» Квітка не отримала, зате їх полюбили земляки. За радянських часів її пісні були під забороною. Перевезені нелегально до України, альбоми Квітки відразу припали до душі як музикознавцям, так і простим українцям
Add Энциклопедия украинской песни от Квитки Цисык )
Україно, зі святом!
9 комментариев
Концерт до Дня Незалежності на Олімпійському (Трансляція НАЖИВО)
Смотреть в 1080p HD ), т.к. «злі бандерівці» на Ротару или настраивались, или мстили «зрадниці» )
Кстати, на 11:47 солирует Зеленський ( если что, президент))
Випив.
Плакав гіркими сльозами (насправді не) від заздрості.
Прийде час — і у нас теж буде таке свято в правильний день.
Зі святом, Україно!
Вот, кстати, песенный пример, как это «Украина не Россия»: )
Москва Киевский вокзал 2020
Краснодар,2016
Чита,2016
Благовещенск,2016
Белогорск Амурской обл., 2016
причем, чем восточнее, тем «аутентичнее» )
Шо-то мне подсказывает, что теперь такое невозможно (
Наверное про вересковые пустоши поёт, уж больно печально.
Imho ейной блузке не хватает вышивки )