Україна
 • 2144
 • Генерал Валерій Залужний. Що відомо про нового головнокомандувача ЗСУ

  www.bbc.com/ukrainian/news-57986999
  У день річниці «повного і всеосяжного перемир'я» на Донбасі, яке не працює останні місяці, президент Володимир Зеленський звільнив головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака.

  На його місце керівник держави призначив 48-річного генерал-майора Валерія Залужного, який до цього керував військами Оперативного командування «Північ».

  Що відомо про нового командира української армії?

  Рік перемир’я Зеленського на Донбасі: пів сотні загиблих і обстріли тилу
  Дрони-камікадзе, «Байрактари», «Джавеліни» і висотні розвідники. Нова зброя ЗСУ у дії
  Зеленський звільнив головнокомандувача ЗСУ Хомчака
  Від комвзводу до одного з командирів ООС
  Валерій Залужний
  АВТОР ФОТО, ОПЕРАТИВНЕ КОМАНДУВАННЯ «ПІВНІЧ»
  Валерій Залужний народився у Новограді-Волинському на Житомирщині.

  Це представник українських вищих офіцерів, які вже не проходили військові навчальні заклади Радянській армії.

  У 1990-х Валерій Залужний навчався в Одеському вищому об'єднаному командному училищі й служив у ЗСУ на різних посадах — від командира взводу до командира батальйону.

  Пізніше був начальником штабу 24-ї бригади, а у 2009 році став командиром 51-ї механізованої бригади.

  Учасник бойових дій на Донбасі.

  Залужний і Хомчак
  АВТОР ФОТО, ОПЕРАТИВНЕ КОМАНДУВАННЯ «ПІВНІЧ»
  Підпис до фото,
  Залужний і Хомчак під час навчань у червні

  «Для мене війна почалася в середині липня 2014 року, з призначенням заступником командира сектора „С“, який формувався на Донеччині. Відтоді керував майже всіма угрупованнями, які там створювали. Дійшов аж до начальника штабу Об'єднаних сил», — розповідав генерал Залужний в інтерв'ю «Армія Inform».

  Станом на 2018 рік він був начальником штабу — першим заступником командувача Об'єднаних сил на Донбасі.

  Позитивно оцінював роль мобілізованих бійців, які воювали у перші роки через брак контрактників: «З ними інколи важко було. Вони не такі, як ми читали у статуті. Саме вони, своїм життям і кров'ю, зробили те, що маємо — ворога зупинили. І нині ми стоїмо на своїх позиціях… Це їхня заслуга».

  «Про важкі події… Це, мабуть, 2014 рік, серпень. Потім Дебальцеве. Якось неспокійно було. Відчуття постійної загрози… Здавалося, що буде ще гірше, ніж було у 2014-му. Добре закарбувався в пам'яті 25-й батальйон (Тербат „Київська Русь“, сформований з майданівців та жителів Київщини — Ред.), який я заводив туди, у район Дебальцевого, розставляв на позиції. Перші бої, перші втрати…», — пригадував генерал.

  23 серпня 2017 року Валерій Залужний отримав нове звання генерал-майора. Тоді підвищення отримали 35 найкращих бойових офіцерів.

  А в грудні 2019 року став командувачем Оперативного командування «Північ».

  «Совок» відпадає
  Валерій Залужний
  АВТОР ФОТО, ОПЕРАТИВНЕ КОМАНДУВАННЯ «ПІВНІЧ»

  Саме Валерій Залужний нещодавно командував великими навчаннями ЗСУ під Рівним, на яких українська армія використовувала своє новітнє озброєння, включно з ударним безпілотником «Байрактар» і протитанковими ракетними комплексами «Джавелін», а також засобами радіоелектронної боротьби.

  «Чудовий, високоточний засіб, який ми навчалися поєднувати з нашими новітніми системами, які за деякими показниками перевищують можливості „Джавелінів“, — відповів тоді Валерій Залужний на питання BBC News Україна про досвід використання „Джавелінів“.

  Пропустити YouTube допис, 1

  Підпис до відео, Увага: інші сайти можуть містити рекламу
  Кінець YouTube допису, 1
  Загалом же, за його словами, українська армія вже поступово звикає до нової зброї, такої як „Джавеліни“ та безпілотники: „Ніякого ефекту новизни тут немає, це вже рядова робота нашого солдата“.

  »Підрозділи бригади виконували завдання наступального бою, але іншими формами і способами. Зокрема відпрацьовані дії загальновійськових підрозділів за підтримки новітніх безпілотних авіаційних комплексів турецького та вітчизняного виробництва. Фактично це було перше їх таке застосування в ударному спорядженні", — відзначав тоді генерал Залужний.

  «Особливістю навчань став процес керування з тактичного операційного центру, обладнаного новітніми засобами розвідки та спостереження. Спільно діяли Сили спеціальних операцій, сили та засоби іншого оперативного командування», — додавав він.

  Валерій Залужний
  АВТОР ФОТО,ARMYINFORM.COM.UA
  «Совок» відпадає — хоче хтось цього чи ні. До нас приходять молоді люди, випускники військових академій. Дуже цікаво за ними спостерігати — як людина, яка сиділа нещодавно за партою, потрапляє одразу на фронт. За рік вони стають командирами рот. Кожен, окрім техніки і ста людей особового складу, отримує смугу, яку він з ними обороняє", — розповідав генерал про молодих військових «Армії Inform».

  «Це зовсім інші люди. Не такі, як ми, коли були лейтенантами. Це нові паростки, які за п'ять років зовсім змінять армію. Майже всі добре знають іноземну мову, чудово працюють з гаджетами, начитані», — додавав Валерій Залужний.

  За його словами, «повернутися до армії 2013-го нам просто не дасть навіть суспільство».

  2 комментария

  avatar
  korrespondent.net/ukraine/4381478-boevoi-heneral-u-vsu-novyi-hlavnokomanduuischyi
  Боевой генерал. У ВСУ новый главнокомандующийСЮЖЕТ
  ТЕКСТ: ВАЛЕРИЙ ЛИТОНИНСКИЙ, 28 июля 2021, 15:01
  00ЧИТАТЬ НОВОСТЬ НА УКРАИНСКОМ1 3651
  Боевой генерал. У ВСУ новый главнокомандующий
  Фото: 24 канал
  Валерий Залужный — новый Главнокомандующий ВСУ
  Главнокомандующий Вооруженных сил Украины Руслан Хомчак покинул должность, его место занял Валерий Залужный, командующий оперативного командования Север.
  korrespondent.net/ukraine/4381478-boevoi-heneral-u-vsu-novyi-hlavnokomanduuischyi

  В Украине идут большие перестановки в силовом блоке. После кадровых изменений в МВД, СБУ и службе внешней разведки дошло дело и до армии. Главнокомандующим Вооруженных сил Украины вместо Руслана Хомчака стал Валерий Залужный.

  Корреспондент.net разбирался в кадровых ротациях.

  Два года Хомчака

  Хомчак возглавлял Генштаб ВСУ на протяжении двух лет. Он говорит, что за это время украинская армия стала ближе к НАТО и готова к ответу на возможное обострение со стороны России.

  Хомчак руководил операцией по выводу войск из Иловайска в 2014 году, за которую его часто критикуют из-за огромных потерь украинских военных, попавших в окружение. Владимир Зеленский назначил Хомчака главой Генштаба сразу после прихода к власти и сейчас тоже с ним не прощается.

  “Владимир Зеленский не сомневается в патриотизме, верности присяге, профессионализме Хомчака, но президент хочет видеть синергию между Минобороны и ВСУ. Так вот, синергии, к сожалению, не видим, видим, наоборот, конфликты”, — отметил пресс-секретарь президента Сергей Никифоров.

  Хомчак переходит на должность первого заместителя секретаря СНБО.

  Новый главнокомандующий

  Новый Главнокомандующий ВСУ Валерий Залужный родился 8 июля 1973 года в городе Новоград-Волынский Житомирской области.

  Залужный на Донбассе с 2014 года.

  “Для меня война началась в середине июля 2014 года, с назначением заместителем командира сектора С, формировавшемся в Донецкой области. С тех пор руководил почти всеми группировками, которые там создавали. Дошел до начальника штаба Объединенных сил”, — вспоминал Залужный.

  В 2017 году он стал начальником штаба — первым заместителем командующего войсками оперативного командования Запад Сухопутных войск Вооруженных Сил Украины, а в 2018 — начальником Объединенного оперативного штаба ВСУ — первым заместителем командующего Объединенных сил.

  9 декабря 2019 года Залужный стал командующим Оперативного командования Север.

  Залужный женат, имеет двух дочерей, старшая из которых военная и служит в Киевском гарнизоне, а младшая учится в Одессе и планирует стать врачом.

  Согласно декларации нового главнокомандующего, сам он не обладает никакой недвижимостью. Зато у его жены Елены Залужной в Овидиополе Одесской области есть дом площадью 69,2 квадратных метра и четыре земельных участка.

  Залужному с 2011 года принадлежит легковой автомобиль Chery Tiggo T11 2010 года выпуска, а его жене — легковой автомобиль Nissan Patrol 2005 года выпуска, который она приобрела в 2019 году.

  В 2020 году Валерий Залужный получил 563 тысячи гривен заработной платы и около 7600 грн социальной помощи. Его жена за этот же период получила 584 тысячи гривен заработной платы в Укргазбанке, 15 тысяч гривен дохода от профсоюза сотрудников Укргазбанка, 12600 грн доходов от предоставления имущества в аренду и 5 тысяч гривен страховых выплат.
  0
  avatar
  Согласно декларации нового главнокомандующего, сам он не обладает никакой недвижимостью.
  Подозрительно.
  +1
  У нас вот как принято: только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут делиться своим мнением, извините.