Relax
 • 860
 • Королевские баталии или триединый человек

  Ким був Корольов. Як Україна та Росія сперечаються за конструктора і до чого тут Маск

  12 січня Сергію Корольову виповнилося б 114 років.

  На офіційному англомовному Twitter Росії вирішили пригадати про день народження «легендарного радянського інженера ракет, конструктора та вченого».

  «Його по праву називають „батьком космонавтики“, — відзначили російські автори і нагадали внесок Корольова у розробку ракети Р-7, запуск першого супутника на орбіту Землі та політ Юрія Гагаріна у космос.


  Твіттер
  АВТОР ФОТО,TWITTER.COM/RUSSIA
  На це одразу відреагував офіційний Twitter України.

  Там написали про „крадіжку“ й нагадали, що Сергій Корольов називав себе українцем, народився у Житомирі, зростав у Ніжині та Києві, а навчався в Одесі та тому ж таки Києві.

  »Працював, а потім був заарештований, підданий тортурам та ув'язнений на шість років у Москві, на Колимі та в Казані", — відзначили українські автори, які додали для наочності не найкращих етапів життя Корольова російські прапори.


  Твіттер
  АВТОР ФОТО,TWITTER.COM/UKRAINE
  До чого тут Ілон Маск

  Дискусія вийшла на глобальний рівень, коли про Корольова висловився керівник SpaceX Ілон Маск.

  Він відреагував на пост-привітання Корольова від «Роскосмосу» — російської держкорпорації, яка курує космічний напрямок РФ.

  «Основоположник практичної космонавтики, один з найбільших вчених XX століття в області космічного ракетобудування і кораблебудування, радянський конструктор», — написав «Роскомос» про інженера.


  Твіттер
  АВТОР ФОТО,TWITTER.COM/ROSCOSMOS

  «Він був чудовим», — прокоментував російською Ілон Маск.


  Ілон Маск
  АВТОР ФОТО,TWITTER.COM/ELONMUSK

  Півроку тому він вже згадував про Сергія Корольова.

  «Говорив сьогодні з сім'єю Корольова. Він був одним з найкращих», — написав Ілон Маск у липні 2020 року та додав прізвище конструктора українською і російською мовами.


  Маск
  АВТОР ФОТО,TWITTER.COM/ELONMUSK

  Зрештою, долучився до ситуації і президент України Володимир Зеленський.

  У своєму Twitter він написав: «Сьогодні день народження великого українського вченого, інженера ракет та конструктора космічних кораблів Сергія Корольова. Він насправді був одним з найкращих».

  «Запрошую його давнього шанувальника Ілона Маска в Україну, до Музею космонавтики Сергія Корольова», — додав Володимир Зеленський.  Зеленський

  У коментарях під всіма згаданими дописами традиційно розгорілася дискусія про національність Корольова (хоча слід відзначити, що ні офіційний Twitter Росії, ні «Роскосмос» не називали його росіянином, а виключно «радянським вченим»).

  Частина коментаторів згадують про матеріали справ проти конструктора, в яких він значиться як росіянин, інші — про те, що він народився в Україні, матір його була українкою і сам себе вважав українцем.

  А дехто нагадує, що батько Корольова походив з Білорусі, тож і білоруси можуть вважати його своїм. :)

  PS текст, конечно, специфически обтекает фото, но бороться с этим нет желания, думаю, это не страшно :)
  • нет
  • 0
  • 0

  1 комментарий

  avatar
  Челюсть сломали чтоб родину любил
  0
  У нас вот как принято: только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут делиться своим мнением, извините.