Україна
 • 403
 • Украине возможно подарят фрегаты США (укр.)  Жовтень 18, 2018. Український мілітарний портал (сокращено)

  США ЗАПРОПОНУВАЛО ПЕРЕДАТИ ВМС УКРАЇНИ ФРЕГАТИ


  З власних джерел Українського мілітарного порталу стало відомо, що керівництво США направило через військового аташе посольства Сполучених Штатів Америки листа на адресу Міністерства оборони України щодо надання військово-технічної допомоги Збройним Силам України, в тому числі для Військово-морських Сил ЗС України.

  У числі запропонованого розглядається питання щодо отримання фрегатів типу “Oliver Hazard Perry”, які знаходяться у розпорядженні ВМС США та можуть бути передані в рамках програми “Надлишкове майно” (Excess Defense Article).

  ОНОВЛЕННЯ 21:15

  Пропозицію передати кораблі підтвердив Командуючий ВМС ЗС України Ігор Воронченко виданню theБабель:


  «З пропозицією передати кораблі Україні до нас звернулося посольство США, я тільки вчора отримав листа. Але ми поки не прийняли рішення, треба все прораховувати — по підготовці екіпажів, у скільки обійдеться їх експлуатація, ремонт», — зазначив він.

  Зазначені кораблі можуть значно підвищити обороноздатність ЗС України на Чорноморському та Азовському театрі військових дій.

  Наприкінці серпня 2018 року посол України у США на прес-конференції «Україна-США: Чому можемо говорити про новий рівень партнерства» розказав, що успіх у реалізації проекту з передачі патрульних катерів типу Island дозволить Україні закуповувати та отримувати у США більш сучасні озброєння.

  “Якщо ми підемо по ньому успішно, то ми потім можемо розвиватися і по морському компоненту, і по окремим іншим видам озброєння”, – заявив Чалий.

  У 2000-х роках на цих кораблях проходили стажування українські військові моряки та 25 березня 2009 року до Севастополя заходив фрегат цього типу – USS Klakring (FFG-42)


  Фрегат USS Klakring (FFG-42) під час візиту у Севастополь


  Фрегат USS Klakring (FFG-42) під час візиту у Севастополь

  Під час тодішнього перебування цього корабля у Севастополі вже була дискусія про передачу Україні фрегатів цього типу:

  «українські Військово-морські сили і офіційні представники Військово-морських сил зверталися до США стосовно можливості передачі певних військових кораблів США ВМС України (раніше повідомлялося, що йдеться про два фрегати). Це спілкування, ця дискусія між українським Міністерством оборони і нашим Міністерством оборони триває, стосовно цього не ухвалено жодного рішення», – розказав тогочасний Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Вільям Тейлор в інтерв’ю Радіо Свобода

  але зі зміною вищого керівництва держави переговори припинились.

  Фрегати типу “Oliver Hazard Perry” будувались впродовж 1975–2004 років. Загалом було побудовано 71 фрегатів на верфях у США, Іспанії, Австралії та Тайваню. Зараз окрім США перебувають на озброєнні флотів:

  • Туреччини – 8 одиниць
  • Тайваню – 8 одиниць
  • Австралії – 6 одиниць
  • Іспанії – 6 одиниць
  • Єгипту – 4 одиниць
  • Польщі – 2 одиниці
  • Бахрейну – 1 фрегат
  • Пакистан – 1 фрегат

  Розроблялись як ракетні фрегати, що озброювались пусковими Mk 13 для зенітних керованих ракет SM-1MR та протикорабельними ракетами Harpoon. У зв’язку із зняттям з озброєння США ракет SM-1 у 2003 році ці пускові були демонтовані на фрегатах ВМФ США.


  Польський фрегат ORP «Generał Tadeusz Kościuszko» (273)

  У решті озброєння цих фрегатів:

  • 76-мм артилерійська установка OTO Melara
  • 20-мм зенітна артилерійська установка Phalanx CIWS
  • два торпедні апарати Mark 32 ASW (по три пускові для торпед)

  Перші кораблі мали довжину корпусу 135 метрів, але подальші були подовжені на два метри, з метою збільшення габаритів ангара для розміщення крупніших гелікоптерів.

  Технічні характеристики цих фрегатів:

  Водотоннажність: 4200 тонн

  Довжина: 135 метрів (FFG-7, FFG-9 — 27, FFG-30 — 31, FFG-34 — 35), 138,1 метрів

  Ширина: 13,7 метрів

  Осадка: 6,7 – 7,77 метрів

  Швидкість: до 29 вузлів

  Екіпаж: 219 осіб

  Дальність плавання: до 5000 миль

  7 комментариев

  avatar
  Америка России подарила пароход.
  А теперь наоборот.

  В команду надо набрать актеров-негров чтоб они по палубе ходили для российских журналистов.
  0
  avatar
  актеров-негров
  Достаточно на каждом оставить парочку негров-НАТОвцев в качестве инструкторов. Диарея на 1/8 части суши гарантирована.
  +1
  avatar
  Расстрел в колледже оккупированной Керчи – это попытка российских спецслужб укрепить в РФ власть президента страны Владимира Путина. Такое мнение в комментарии изданию «ГОРДОН» выразил российский оппозиционер и политический эксперт Константин Боровой.

  «Есть много признаков того, что планируется осложнение отношений с Украиной. Расстрел в Керчи очень похож на провокацию спецслужб РФ, чтобы поднять антиукраинские настроения. Это плохой признак. Сейчас мы видим поддержанный Госдумой проект заявления о нарастании военной угрозы со стороны киевских властей в зоне конфликта. В переводе с русского это значит, что могут планироваться военные провокации. Такие заявления делаются специально, чтобы заранее объяснить увеличение количества российских военнослужащих на границе с Украиной и непосредственно на Донбассе. Кто бы ни был формальным инициатором данного заявления, за этим стоит администрация президента.

  Предупреждения о провокациях, запугивания – это, как правило, информационная арт-подготовка перед военным ударом. Подобное мы видели на примере МН17», – подчеркнул Боровой.

  По его словам, спецслужбы РФ действуют по отработанным методикам.

  «К тому же Россия проиграла политическую битву за Украинскую православную церковь. Многие эксперты говорят, что это взбесило Путина, ведь Москва фактически теряет мощный пропагандистский инструмент. РПЦ всегда была инструментом спецслужб. Ее в свое время создавал КГБ. Ситуация в России сложная. Центральная власть в РФ испытывает давление регионов. Люди ей не доверяют. Поэтому нужен был „рязанский сахар“. Вот и произошел инцидент в Керчи. Спецслужбы ничего нового особо не придумывают и работают по проверенным методикам. Это все попытки укрепления власти Путина. Люди в Кремле – классические провокаторы. Заявляя, что на них кто-то собирается напасть, они сами могут перейти к активным действиям», – отметил Боровой.
  0
  avatar
  Бурная жизнь портов Крыма

  0
  avatar
  Хочешь разорить украину-подари ей фрегат…
  0
  avatar
  Прекраная новость для Украины, тем более что жти фрегаты по сути переоборудованы для борьбы с ПЛ, ну а модернизация и устанрвка мощного ракетного вооружения для США дело несложное, и в таком случае дюжина Гарпунов и 32 ПУ для КРМБ, — это чувствительная огневая мощь одним залпом способный уничтожить весь флот в Севастополе. К тому же Украина впооне способна сама доработать укащанеые фрегаты, т.к. производит ГТД и имеет потенциал для создания РСМД, которые вполне можно установитть в ПУ фрегата… Будет еще смешнее если Украина перекупит Мистраль у Египта…
  0
  У нас вот как принято: только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут делиться своим мнением, извините.