5 комментариев

avatar
Ciekawa wypowiedź Pana Aleksandra Bondariewa w kontekście — co Rosjanie wiedzą o Polsce, Polakach i generalnie o świecie? I czy to w ogóle Rosjan interesuje? Kiedy jako młody chłopak byłem w wojsku w latach 80-tych, na poligonie w Żaganiu rozmawiałem z sowieckim oficerem politycznym. Bardzo szczery i otwarty człowiek, który słuchał jak my Polacy przy nim i przy jego koledze śmialiśmy się z CCCP i bolszewików. A były to lata 80 — te i w Polsce rządził zdrajca Jaruzelski i jego bandyci. Pamiętam słowa tego sowieckiego oficera — «Wy Polacy macie dobrze, możecie w radio i telewizji słuchać i oglądać cały świat. A u nas — pierwyj pragram Maskwa i wtaroj pragram Maskwa. Poniekąd Pan Bondariew mówi to samo — Rosjanie nie tylko nie znają historii innych narodów ( np. Polaków ) ale nawet nie znają własnej historii. Jedna linia propagandy, która obowiązuje od wieków — nawet dzisiaj w czasach internetu — zwycięża.
+1
avatar
nawet nie znają własnej historii
улада хлусні на тым стаяла і стаяць будзе.
толькі раней без штыка не ўдавалася ёй стаяць.
Такія горы ўжо наварочаны, што яны цяпер самі трымаюць
0
avatar
тым не меней, палякі таксама рады абманвацца.
0
avatar
Od czasu rozpadu ZSRR, a nawet wcześniej, negatywne tło zostało wyolbrzymione w centralnych środkach masowego przekazu Federacji Rosyjskiej dotyczących Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie niemożliwe jest wyróżnienie odrębnego kryterium odrzucenia Polski i jej polityki przez reżim Kremla. Sądzę, że prawdziwym powodem wrogości jest historyczno-mentalny rozdźwięk etno-żydowskiego reżimu rządzącego Kremla do krajowego, głównie chrześcijańskiego państwa Europy. Sukces w oczach kryminalnego rządu Rosji jest sukcesem Polaków w rozwoju gospodarczym i społecznym.
Лично мое мнение: многое было в отношениях пан-европейских войн и тяжб между РИ, СССР, Россией и Польшей. В результате, в сегодняшних неудовлетворительных и недружественных отношениях двух стран в основном — вина Москвы, протухшей империи, постимперского синдрома, и этнических персоналий правящего режима Кремля (системы).
Сколько мне удавалось бывать в Польше, — мне всегда попадались приветливые и доброжелательные собеседники. Исключением можно назвать 87-й год в Катовице, когда мне (студенту) горячими и подвыпившими молодыми шахтерами предъявлялись претензии за оккупацию страны (славное время страйков Солидарности и социального подъема). Однако, нашлись более сведущие старшие люди, которые не допустили разжигания конфликта.
+1
avatar
U nas rządziły do niedawna nazistowsko-bolszewickie żydy jak Michnik czy Geremek, czy Bartoszeski. Teraz rządzą jewropejsko-berlińskie żydy jak rebe Duda czy rebe Morawiecki. Po drugiej stronie mamy bandytów typu Putin i reszta, albo banderowców jak Poroszenko w Ukrainie. W Białorusi rządzi szef kołchozu łukaszenka, którego Białorusini nie lubią, ale u nas w Polsce nie ma wcale lepszych. Do tego prowadzimy wojnę na dwa fronty — jak w 1939 roku — z Rosją i Niemcami. Z Rosją wojnę propagandową i gospodarczą ( embargo) a z Niemcami wojnę propagandowo-polityczną. Niestety, wojnę z Niemcami przegrywamy. To wszystko «zasługa » naszych piździelców polityków.
+1
У нас вот как принято: только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут делиться своим мнением, извините.