31 комментарий

avatar
Coś dla rosyjskiej tuby propagandowej.
0
avatar
Zaraz zleci się agentura moskiewsko-banderowska jak to polskije pany *lol* uprawiają swoją oenerenowską ( w domyśle — faszystowską ) propagandę *lol**lol**lol*. Dziękuję za piękny film. CWP. Chwała Rzeczypospolitej.
+1
avatar
Witam serdecznie.
+1
avatar
Adam Young:
Zaraz zleci się agentura moskiewsko-banderowska...
Нечакана для мяне, пісаць праз дэфіс маскоўска-бандэраўская агентура.
Пан Адам, з Вамі ўсе ў парадку?
+1
avatar
Panie woolf, mam nadzieję ,że nikogo nie obraziłem moim — mówiąc po polsku — prześmiewczym komentarzem skierowanym do pana qzenka. Film jest dla mnie piękny ale domyślałem się ,że może być trudny ( szczególnie kontekstowo ) do zrozumienia dla kogoś kto nie zna polskiego lub zna go słabo. A to ,że tutaj na Brama pisze i obserwuje agentura moskiewska ( nie wiem czy z Olgino ) czy z jakiś innych ośrodków, to nawet dla mnie jest widoczne :) Piszę «nawet dla mnie » bo nie operuję swobodnie językiem rosyjskim, tylko powierzchownie. I wyjaśnię jeszcze jedno, aby być dobrze zrozumiały. Mój stosunek do banderyzmu — czy to się będzie tutaj komuś podobało czy nie podobało. Część mojej Rodziny która mieszkała na Wołyniu, została zamordowana i spalona przez bandytów bandery i szuchewycza a mieszkała tam od ca.300 lat. Ci, którzy przeżyli, uciekali w zimie przy mrozie minus 30 stopni, prawie bez ubrań (dosłownie na bosaka ) i majątku, spalonego i rozkradzionego przez «bohaterów» z upa. U mojej Żony, jej Dziadziuś i jedyne jego dziecko zostało bestialsko zamordowane siekierami przez banderowskich bandytów. Babcia mojej Żony, uratowała się bo była wtedy u swojej siostry na terenie Generalnej Guberni ( obszar Polski okupowany przez Niemców ) Inni wcale nie byli lepsi — mój Dziadek ze strony mojej Mamy został zamordowany w Auschwitz — numer obozowy 34929 auschwitz.org/muzeum/informacja-o-wiezniach/, mój stryjeczny Dziadek ze strony Ojca zamordowany w Katyniu — jest na szczęście na liście. Więc jeżeli Pan pyta Пан Адам, з Вамі ўсе ў парадку? to biorąc pod uwagę historię mojej Rodziny oraz wypowiedzi wielu osób tutaj na Brama, o Polsce i Polakach — to myślę ,że zachowuje się wyjątkowo grzecznie. A cała dyskusja i m.in. reakcja pana qzenka i moja, nawiązuje do jednego z postów zamieszczonego kilka dni temu bramaby.com/ls/blog/polska/8843.html. Artykuł zdecydowanie antypolski co wielu komentujących tam Bramowiczów napisało. Dziękuję Im za to. Smutkiem napełnia mnie tylko to że 23 osobom ten artykuł się spodobał czyli rozumiem że podobała im się kłamliwa moskiewsko-banderowska propaganda. Mam nadzieję ,że wyjaśniłem Panu moje odczucia.
+1
avatar
Вам палякам трэба вучыцца глядзець уперад.
Гісторыя вашых узаемаадносін з украінцамі няпростая, часам трагічная, прычым з абодвух бакоў.
Для украінцаў бандэраўцы — героі, для вас — злачынцы. Гэтаксама як для вас героі акаўцы, а для украінцаў яны злачынцы, бо таксама мардавалі цывільнае украінскае насельніцтва.
Калі вы збіраецеся будаваць добрасуседскія стасункі з Украінай у будучым, то павінны дараваць адзін аднаму, як зрабілі гэта з немцамі, перагарнуць трагічную старонку і пісаць новую гісторыю на чыстым аркушы паперы.
0
avatar
Panie woolf бо таксама мардавалі цывільнае украінскае насельніцтва. Armia Krajowa — w przeciwieństwie do UPA — nigdy nie mordowała ludności cywilnej. To było Wojsko Polskie a nie bandyci jak UPA. W AK za zabicie cywila był sąd polowy i kara śmierci. Chyba ,że cywil był zdrajcą, złodziejem ,bandytą, mordercą etc. Wtedy cywil stawał przed sądem Polskiego Państwa Podziemnego i dostawał sprawiedliwy wyrok. Proszę nie kierować się w swoim rozumowaniu post sowiecką propagandą, którą dzisiaj przejęli banderowcy, próbując uzasadniać swój bandytyzm. Tak samo propaganda sowiecka pisała i mówiła o relacjach polsko-białoruskich, litewskich, żydowskich itp.
belsat.eu/news/armia_krajowa/
+1
avatar
0
avatar
Сходил я по ссылке и нашёл там гарнизон коллобрантов (приблизительно рота) и то что там был бой за деревню. В итоге сколько-то Аковцев погибло, сколько-то полицаев было уничтожено, сколько-то местных жителей погибло и деревня сгорела. Так война вся такая. Очень редко кто и когда учитывал во время современных боевых действий сохранность гражданских объектов. Всегда учитывают позицию для пушки или солдат. Есть плохая и есть хорошая позиция, а нет церкви, жилого дома или детского садика. Такое вот страшное событие — война. Если кто-то утверждает что всегда действовал иначе, то он лицемерит и лжёт. Иначе, оказался в плохой позиции и проиграл.
0
avatar
Pan msisimba

Wojna to najgorsza rzecz jaka może ludzi doświadczyć. Sąsiedzi ,żyjący między sobą zaczynają się zabijać i mordować celem ochrony swojego życia i życia rodziny swojej.
+1
avatar
Pan woolf
Proszę przeczytać to samo po polsku, skoro korzysta Pan z Wikipedii :) Kto i dlaczego uczestniczył w przypadku Pawłokomy w akcji. AK została rozwiązana rozkazem Dowódcy AK z dniem 19 stycznia 1945 roku. Proszę szczególnie przeczytać jakie relacje łączyły Polaków i Ukraińców w Pawłokomie i komu księża stawiali tam pomnik w 1938 roku i dlaczego? :) Proszę też zwrócić uwagę na daty tych wydarzeń, czyli w którym roku miały miejsce te wydarzenia! Przede wszystkim dlaczego Polacy byli ZMUSZENI do podejmowania takich działań w latach 1944 i 1945 roku. Dziwne ,że wcześniej czyli do roku 1943 nie było na terenie Wołynia zorganizowanych oddziałów AK. Istniały tylko oddziały samoobrony składające się z miejscowej ludności. Skierowanie tam AK to wynik mordów UPA na ludności cywilnej i bestialstwa UPA.

www.nawolyniu.pl/artykuly/okupacja.htm
W 1942 r. w wyniku pracy organizacyjnej kadry oficerskiej przysłanej ze Lwowa i Warszawy został utworzony Okręg AK Wołyń, najpierw wchodzący w skład Obszaru Nr III Lwów, a od sierpnia 1942 podległy bezpośrednio Komendzie Głównej AK (39). Stopień zorganizowania konspiracji był jednakże wówczas niezadowalający, a w tym czasie na Wołyniu po stronie ukraińskiej istniały już partyzanckie oddziały «Tarasa Bulby» oraz OUN Bandery i mniej licznej OUN Melnyka, i jeszcze stale rozrastająca się partyzantka sowiecka. Dopiero w 1943 r. AK na Wołyniu miała skompletowane.prawie wszystkie ogniwa i szczeble, ale nie dysponowała pokaźną liczbą ludzi i miała poważne braki w uzbrojeniu. Obszar Wołynia został podzielony na 5 Inspektoratów Rejonowych, w ramach których znajdowało się 12 obwodów (40). Jesienią 1943 r. konspiracja AK liczyła 3000-4000 ludzi, lecz co 7 członek konspiracji posiadał broń (41).
+1
avatar
Panie woolf
Skoro korzystamy z wikipedii to proszę przeczatać taką informację zawartą w tym artykule — skopiowałem i wklejam — Wejście wojsk radzieckich do Pawłokomy zostało nieufnie przyjęte przez ludność ukraińską i zdecydowanie źle przez Polaków[13]. Nowe władze organizowały szereg spotkań propagandowych, w czasie których głoszono przyłączenie ziem ukraińskich do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej i wyzwolenie Ukraińców spod ucisku „polskich panów”. Zabroniono działania wszelkich instytucji religijnych, natomiast 10 lutego 1940 deportowano ze wsi 40 Polaków. Według relacji grupy polskich mieszkańców Pawłokomy do wywózek przyczyniła się miejscowa ludność ukraińska, zaś miejscowi nacjonaliści ukraińscy domagali się od radzieckiego komendanta przyzwolenia na zabicie polskich sąsiadów
+1
avatar
Вам палякам трэба вучыцца глядзець уперад.
як зрабілі гэта з немцамі, перагарнуць трагічную старонку і пісаць новую гісторыю на чыстым аркушы паперы.
My Polacy patrzymy w przyszłość, budując V4 i budując Międzymorze :) Ja osobiście niczego Niemcom nie wybaczyłem i nie mam zamiaru. Niemcowi ręki nie podam bo dla mnie to bydło — dzisiaj też. Uważam ,że Niemcy powinni mieć wizy do Polski aby mogli przyjeżdżać do nas. Nie utrzymuje z nimi żadnych kontaktów i nie życzę sobie żadnych przyjaźni z Niemcami. Nie mam zamiaru z nimi fraternizować się. Jeżeli ktoś dzisiaj myśli ,że Niemcy po II wojnie światowej zmieniły się na plus to bardzo, bardzo się myli. Do dzisiaj kultywują tradycje swoich zbrodniarzy z czasów II w.ś. Jest w Polsce takie powiedzenie " Jak świat, światem nigdy Niemiec nie będzie dla Polaka bratem " :)
+1
avatar
Ну вот раньше у нас были одни исторические братья справа на карте, которые все трясли перед нами своим национальным величием, а теперь еще также собираются трясти и исторические братья по левой стороне.

Панове qzenek i Adam Young, позвольте дать вам один хороший совет: если вы приходите на форум к своим соседям и не хотите, чтобы к вам тут относились, как к разным агамемнонам, то старайтесь привлекательность своей страны представлять в более культурной и эстетической форме. А свои обостренные национальные и религиозные чувства лучше демонстрировать в своем внутреннем информационном пространстве.

+2
avatar
Mój szacunek do sąsiadów jest wielki i przeogromny. A do tych, którzy szanują Polskę i Polaków mój szacunek jest milion razy większy. Dziękuję za pana słowa Pan_Aliaksandr ale filmy sławiące Rzeczypospolitą i Polskę mam nadzieję ,że nikogo nie urażają. Mój komentarz do post pana qzenek był żartobliwy i raczej — jak mówimy po polsku — prześmiewczy do tego co zamieścił autor. Tym bardziej szanowny panie ,że podkreślam to jeszcze raz a mówiłem o tym na początku, gdy zaistniłem na Brama, że pochodzę z Rodziny wielokulturowej. Moja Babcia mówiła po białorusku a i Babcia mojej Żony też posługiwała się językiem białoruskim. U mnie w domu i Rodzinie kultywuje się tradycje Wielkiego Księstwa Litewskiego. Proszę więc nie wprowadzać tutaj na forum jakiejś pedagogiki wstydu, próbują udowadniać, że coś w mojej wypowiedzi komukolwiek uwłacza. A jak chce się pan przekonać jak na POLSKIM FORACH piszą Rosjanie i Ukraińcy to zapraszam. Przekona się pan wtedy co to jest brak kultury i niegrzeczność. Szczególnie sugeruje fejsbook, gdzie wielu za wschodniej granicy uważa ze są anonimowi :D
BTW. Filmów ukazujących piękno Polski czy Białorusi możemy wrzucić na Brama dużo tylko po co obciążać administratorowi serwer. Zapraszam do Polski do siebie. Możemy na żywo zwiedzić Polskę. Liczę na wzajemność :) A reakcja pana gzenka była emocjonalna ale uzasadniona. Szkoda ,że z równą żarliwością godną czekisty nie wypowiedział się pan pod antypolskim artykułem jakieś banderowca, zamieszczonym kilka dni temu. No ale koszula bliższa ciału jak rozumiem.
+1
avatar
Пан Адам. В вопросах отношений Польши и Украины лично я не занимаю чью либо сторону. Понятно, что оба хороши.
На Браме мало материалов про Польшу и её внутреннюю политику, так как никто их сюда не приносит.
Почти всё что мы тут читаем о Польше — из русскоязычных источников. Что уже сомнительно.
Брама — прекрасная площадка для представления политики Польши Беларусам. Принесите польской аналитики, просветите нас тёмных.
+1
avatar
просветите нас тёмных Szanowny Panie jin. Ja nie mam prawa nikogo pouczać ani oświecać. To raczej ja — w każdej wolnej chwili — czytam o sytuacji za polską wschodnią granicą. Nie wypowiadam się w kwestiach białoruskich tylko czytam i uczę się. Niestety, w Białorusi byłem tylko raz w roku 1989 lub 1990 a więc jeszcze w czasach sowieckich. Niestety. A co do sytuacji w Polsce to już wielokrotnie pisałem i dawałem na Brama linki do stron i ludzi, którzy piszą i mówią prawdę o Polsce. Ja nie jestem nikim ważnym. Ale mogę wskazać publicystów, dziennikarzy, naukowców i historyków w Polsce, którzy w sposób naukowy i merytoryczny są w stanie opisać i pokazać Polskę współczesną. Generalnie — i to jest najważniejsze w mojej opinii — wszyscy powinni pisać prawdę ( a prawda jest jedna w przeciwieństwie do tego co twierdzi jeden z bramowiczów, pan Atiseckij *lol* ) ale jak widzę na Brama pojawia się wielu propagandystów, których jedynym zadaniem jest pisanie nieprawdy :D Chyba są dobrze opłacani. Oczywiście, najbardziej jest dla mnie przykre i denerwujące, gdy ktoś pisze nieprawdę o Polsce. Niestety, w relacjach pomiędzy Polakami i np. Białorusinami nie język odgrywa dużą rolę ( języki są podobne ) a alfabet ( cyrylica ). Mnie jest trudno czytać cyrylicę a na odwrót trudno jest czytać łacinkę. To na pewno ogranicza przepływ informacji.
+1
avatar
Mnie jest trudno czytać cyrylicę a na odwrót trudno jest czytać łacinkę. To na pewno ogranicza przepływ informacji.
По этой причине я и просил — не давайте ссылки на ваши источники, а размещайте статьи. У нас есть целый раздел «Польша». Заполняйте его.

Напишите что у вас с абортами? Почему тему до сих пор обсуждают?
Как себя чувствуют в Польше православные и мусульмане?
Куда идёт и куда ведёт польская политика сегодня?
+1
avatar
Za zaproszenie dziękuję, może kiedyś skorzystam :). Zwiedzać Polskę zacząłem jeszcze klika lat temu, a teraz już mój związek z nią jest znacznie bliższy. Generalnie wszystko mi się tutaj podoba za wyjątkiem niektórych przesad politycznych, o których nie krępuję się czasami szczerze wypowiedzieć swoją opinię. Mam nadzieję, że wybaczy mi Pan moje wolnomyślicielstwo i nie będzie go uważać za działalność antypolską. Moja krytyka do zamieszczonego wideo też jest skierowana wyłącznie na wzmocnienie stosunków dobrosąsiedzkich i uniknięcie możliwych nieporozumień:).
0
avatar
братья справа на карте, которые все трясли перед нами своим национальным величием
Да перестаньте, пан Александр. Никогда русские в быту или общении не выставлялись превосходными над другими славянами даже совка. В отношении кавказцев или азиатов, тут да, — бытовало. Обычная детская ксенофобия, к тому же «нормированно» подпитываемая патерами в силу известной технологии править.
Иного порядка — имперская пропаганда, как царизма, так и коммунистов. Она, конечно подтравливала и выставляла величие истории «объединителей» над «сплоченными». Ну так это же следует понимать и разделять, особенно с учетом тех фактов, что гнет над «объединителями» был чаще всего интенсивней.
А в снабжении (категориях) совка, заметьте, — ни один собственно русский город не обладал такими привилегиями, как напр. Минск, Гродно, Брест, Киев, Донецк, Днепр, Львов. Так что, не судите неправедно. Русские больше других страдали от этих навязанных государями империй.
0
avatar
Русские больше других страдали от этих навязанных государями империй.
56 202 497 населения с вами не согласны. Или вы хотите сказать что над каждым из них стоял водохлеб с автоматом?

зы. У Бреста было Магдебургское право в то время когда на месте руской масквы было болото. Не завидуйте.
+2
avatar
56 202 497 населения с вами не согласны. Или вы хотите сказать что над каждым из них стоял водохлеб с автоматом?
Ви уже поздравили вована с победай на чесных выборах? Судя по всему, проблемы их признания вы не испытываете.
0
avatar
У Бреста было Магдебургское право в то время когда на месте руской масквы было болото. Не завидуйте.
Очевидно, пан Александр перепутал у кого проблемы с величием.
0
avatar
Witam Pana.
Czyżby poczuł się Pan urażony a nie powinien, napisałem w pierwszym komentarzu «Coś dla rosyjskiej tuby propagandowej.», chyba że ma się Pan za takową tubę o co nigdy Pana nie podejrzewałem.
W filmie nie ma żadnych negatywnych treści, a tym bardziej treści skierowanych do sąsiadów, zwłaszcza gdy słychać w filmie fragment przemówienia Słowackiego przedstawiciela,oczywiście to jest moje subiektywne odczucie.
0
avatar
Witam Pana. Ja nie poczułem się urażony — jeżeli pytanie jest skierowane do mnie :) Zresztą podziękowałem za piękny film i sam go udostępniłem na fejsie :) Ale jak Pan widzi po reakcjach — poniekąd miałem racje a może wywołałem wilka z lasu. Najlepszym dowodem ,że się nie myliłem była reakcja ( i tu się zdziwiłem co do szybkości :) ) Pan_Aliaksandr, który próbował wytłumaczyć «biednym» Bramowiczom jak to dwaj Polacy są niegrzeczni bo propagują patriotyczny film a przy okazji «ustawić» dwóch niegrzecznych Polaków, pisząc że «tak nielzja». A teraz jak Pan zauważył oberwało mi się za prześmiewczy komentarz również od Pana. A na poważnie to film jest piękny dla nas Polaków, wychowanych w kulturze polskiej, ale sądzę kontekstowo niezrozumiały dla naszych przyjaciół zza wschodniej granicy. BTW. Cieszę się ,że Pana znowu mogę czytać.
0
avatar
Adam komentarz skierowany do innej osoby.
0
avatar
Работать некому, а советчиков как всегда.
0
avatar
Все-таки, мининговые вопли — не лучший способ представления любви к Отчизне. Немцы от этого получили прививку и, на мой взгляд, ведут себя образцово толерантно. Хотя там и сейчас есть группы с подобным стилем поведения.
0
avatar
Все-таки, мининговые вопли — не лучший способ представления любви к Отчизне.
А что еще может так консолидировать нацию, как не совместный выход, чувство локтя и выражение общего взгляда, общих целей? Тем более, что все торжественно и благочинно, никаких тебе радужных знамен, перьев и голых задниц. Рад за поляков, их духовный подъем. Бог таким и помогает.
0
avatar
Я посмотрел этот короткий фильм дважды. Когда молодые люди идут под флагами своей страны, то это хорошо. В словах там ничего плохого нет. Этот фильм — естественный патриотизм который необходим для развития и роста. Тут нет никому угрозы. Я считаю излишний и искусственный патриотизм идиотизмом. Сошлюсь Б.Шоу.
0
У нас вот как принято: только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут делиться своим мнением, извините.