Беларусь
 • 669
 • Białorusini najchętniej emigrują do Polski  Według danych opublikowanych przez Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat), w ubiegłym roku 51 841 obywateli Białorusi otrzymało zezwolenie na pobyt stały w krajach Unii Europejskiej. Spośród nich 42 756 wybrało jako kraj zamieszkania Polskę.

  Litwa jest na drugim miejscu, osiedliło się tam 2 874 obywateli Białorusi. Dalej są Czechy 1 212, na czwartym miejscu Niemcy -1 050 osób, 621 w Wielkiej Brytanii, 484 na Łotwie, 316 w Szwecji, 213 Białorusinów w Holandii.
  Najmniej kart pobytu wydano Białorusinom w Liechtensteinie – otrzymały ją tylko trzy osoby.

  Ze statystyk Eurostatu wynika, że spośród prawie 52 tys., tylko 1 968 osób otrzymało w zeszłym roku zezwolenie na pobyt w UE ze względu na podjęcie nauki w danym kraju. Spośród nich w Polsce 953, 223 — Czechy, 141 — Niemcy, 104 — Włochy, 93 — na Litwie.

  Ze względu na podjęcie pracy zezwolenie na pobyt w UE uzyskało 26 583 Białorusinów. Spośród nich 22 192 osoby w Polsce, 2 537 na Litwie, 628 w Czechach, 203 w Niemczech, 125 w Norwegii, 104 w Szwecji.

  Z powodów rodzinnych pozwolenie otrzymało w 2017 roku 2 994 obywateli Białorusi. Spośród nich 642 w Niemczech, 322 – we Włoszech, 211 – w Polsce, 200 – w Wielkiej Brytanii, 179 – w Szwecji.

  /znadniemna.pl/

  www.magnapolonia.org/bialorusini-najchetniej-emigruja-do-polski/?fbclid=IwAR1bZwX1LiTpUZ5r4Y5txVQXDMs-S32jIGQMxs6hWFXto9ib-uFWPeAGFhU
  • нет
  • 0
  • +8

  12 комментариев

  avatar
  Przyjeżdżajcie, pracujcie, zarabiajcie pieniądze. Bogaćcie się. Wrócicie do Białorusi i obalicie bolszewicko-moskiewskiego «dyktatorka z kołchozu». Budujmy razem przyszłość Europy bo Niemcy, Francja i Szwecja to dzisiaj kalifat — stracony dla cywilizacji i niebezpieczny dla Europy.
  +4
  avatar
  Jesteś tak otumaniony czy może jesteś po prostu ruskim prowokatorem?
  Chciałbyś aby na Białorusi było tak jak na Ukrainie?
  Naprawdę «nie rozumiesz» czym może się skończyć «nagły» przewrót w tym «domku z kart»?
  0
  avatar
  Polska język to trudny język. Wróć do czwartej klasy podstawowej bo tam uczą czytać ze zrozumieniem. Chociaż nie wiem jak to u Ciebie w Moskwie — może tam dopiero to szósta klasa *lol* Według ciebie Białoruś to " domek z kart"? Widzę ,że reprezentujesz typowy panslawistyczny, moskiewski «szacunek» do innych narodów! BTW. Z czyjej winy na Ukrainie jest taka sytuacja? Jak myślisz?
  0
  avatar
  No właśnie widać że prezentujesz poziom najwyżej szkoły podstawowej — to rozumowaniem na poziomie «hasełek»…
  Oczywiście ten cały syf na Ukrainie to winą tylko i «wyłącznie Moskwy» bo tylko Rosja okradała ten kraj tak?
  Przecie to takie «proste» — jak to że ja muszę koniecznie być Moskalem skoro krytyuje «obalenie dyktatorka»

  A teraz czekam na konkrety — co w sytuacji gdyby np. Dyktatorek odszedł wiosną 2019 — co?
  Kraj zakwitnie, a ludziom bedzie się żyło dostatnio?
  0
  avatar
  Widzę ,że u ciebie na naukę już za późno. Frazeologia typowo moskiewska — wypisz wymaluj. Dokładnie tak twierdziła moskiewska bolszewia w czasach prl-u. «Nie ruszajmy Jaruzelskiego bo on jedyny jest gwarantem ładu i porządku oraz tego że to wszystko pod nazwą prl nie zawali się. A w ogóle to gdy obalimy Jaruzela to wejdą Ruskie». I takie to pierdole..nie doprowadziło najpierw do bankructwa gospodarczego w roku 86 ( o czym było cicho w prlu bo to wstyd jak cholera ) ale za to każdy polski statek był w portach zachodnich aresztowany i stawiany pod «młotek» Takie też moskiewskie pierdol...nie doprowadziło do post prl-u czyli tzw III RP i do rozkradzenia majątku narodowego. Więc nie pisz tych swoich moskiewskich bzdur bo nie chcę rzygnąć. Widzę ,że dobrze życzysz Białorusi :D Aha, jak nie wiesz co to frazeologia to polecam SJP.
  0
  avatar
  A twoja typowa dla «pożytecznego idioty»
  No i co — na kogo postawił zachód — jak nie na «namaszczonych» przez ekipę Jaruzelskiego?
  Widzisz — sam nie wiesz jak bardzo potwierdzasz to o czym mówię…

  Ja właśnie «nie życzę» Białorusinom by przechodzili przez to co myśmy przechodzili…

  P.S. Aha — bym zapomniał — gdyby dziś zachód zastosował te same środki które zastosował wobec nas w 1981/82 to też bankrutujemy…
  0
  avatar
  Ty nadal nie rozumiesz prostych tekstów kontekstowych. Jaki Zachód ??? Żydostwo i banksterstwo a do tego berlińsko-brukselki bolszewizm wg «filozofii» Altiero Spinelli. Sam nie wiesz o czym piszesz. Ale pisz… *lol* Zobaczymy kiedy pojmiesz jedno słowo z mojego pierwszego komentarza. Zero wiedzy, zero rozumienia tekstu za to obrażanie typowo moskiewsko-berlińsko-brukselskie. Następny przemądrzały ojciec narodu *lol**lol**lol*
  0
  avatar
  BTW. Nadal nie przeczytałeś mojego pierwszego komentarza ze zrozumieniem.
  0
  avatar
  Wystarczy że stoi tam głupia teza że obalenie dyktatorka załatwi problem
  0
  avatar
  Wystarczy że stoi tam głupia teza że obalenie dyktatorka załatwi problem Ja właśnie «nie życzę» Białorusinom by przechodzili przez to co myśmy przechodzili…
  Naprawdę masz braki w rozumieniu tekstu
  0
  avatar
  Вот так и живем… ;)
  +1
  avatar
  To się nazywa po polsku Przedsiębiorczość ;)
  0
  У нас вот как принято: только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут делиться своим мнением, извините.