Беларусь
 • 543
 • Iłłarionow: „Czy naprawdę nie rozumiecie, że Rosja zaanektuje Białoruś?”  Ryzyko wchłonięcia Białorusi przez Rosję jest ogromne, większe niż kiedykolwiek, uważa czołowy ukraiński dziennikarz i prezenter Dmytro Hordon.

  Podczas programu na ukraińskim kanale telewizyjnym „Priamyj”, jego uczestnicy omawiali sytuację wokół Białorusi. Gościem był słynny ukraiński dziennikarz Dmytro Hordon. Opowiedział on o przebiegu spotkania, które odbyło się w wąskim kręgu w Kijowie we wrześniu tego roku, w którym i on uczestniczył. Według Hordona, w spotkaniu wziął udział zastępca sekretarza generalnego NATO Alexander Vershbow, siedmiu byłych i obecnych amerykańskich ambasadorów w Rosji i na Ukrainie, a także kilkudziesięciu zaproszonych ekspertów. Wśród nich obecny był również Andrei Iłłarionow, były doradca Putina ds. ekonomicznych.

  „Czy wy naprawdę nie rozumiecie, że po aneksji części Ukrainy, Rosja zaanektuje teraz Białoruś?”, miał powiedzieć były bliski współpracownik Putina, zwracając się do zgromadzonych pod koniec spotkania.
  Należy zauważyć, że Iłłarionow pracował jako główny doradca Putina w latach 2000-2005, a od początku konfliktu na Ukrainie aktywnie komentuje wydarzenia wokół niej. Często oskarżany jest o histerię i alarmistyczne prognozy.

  „Dziś, bardziej niż kiedykolwiek w historii, Białoruś stoi w obliczu możliwej aneksji przez Rosję” – rozwinął myśl Hordon. – To samo zagrożenie zawisło nad północnym Kazachstanem. Putin idzie dalej. Putin chce stworzyć ten swój russkij mir, tam gdzie mu się uda”, mówił ukraiński dziennikarz. Według niego, Łukaszenka choć ewidentnie sprzeciwia się wizji Putina – pozostania gubernatorem okręgu białoruskiego w składzie „Wielkiego Księstwa Moskiewskiego”, ale doszedł już do fatalnego końca. Dziennikarz prognozuje, że w sytuacji wejścia rosyjskiego wojska na Białoruś, wojsko białoruskie nie stawi zbrojnego oporu.

  „Niedługo wszystko się rozstrzygnie. Może skończyć się tym, że Łukaszenkę gdzieś wywiozą, albo sam ucieknie, a Rosja pochłonie Białoruś”, mówił Hordon. Dodał, że w jego przekonaniu większość Białorusinów życzyłoby sobie takiego scenariusza.


  kresy24.pl
  • нет
  • 0
  • +5

  12 комментариев

  avatar
  Rosja u siebie ma syf i gówno swojego ruSSkiego mira ale jeszcze wyciąga ręce po wszystko naokoło. Oni od wieków żyją tylko z kradzieży.  varlamov.ru/3167130.html
  +3
  avatar
  To co ukradli innym narodom to zmarnowali więc trzeba kraść dalej.
  Gruzja, Ukraina, teraz czas na Białoruś.
  +2
  avatar
  Dokładnie. Po 1945 roku wywieźli z Polski około 1800 całych fabryk. Jak po 1956 roku powiedział Chruszczow — te fabryki zgniły w polach. Nigdy nie złożone i nie odbudowane w CCCP. Poszły na zmarnowanie i zniszczenie. Ale ważne że ukradli z Polski i wstrętne «Pszeki» musiały sobie na fundamentach wybudować nowe. Typowa filozofia złodzieja. I sposób na życie od 400 lat. Obydwie największe biblioteki państwowe Rosji z Petersburgu i Moskwie, składają się głównie ze starodruków ukradzionych i wywiezionych z Polski po rozbiorach. M.in. z biblioteki Czartoryskich.
  +2
  avatar
  Почему такая тишина? Что, уже все началось? Напрасно Илларионова критиковали.*lol*
  0
  avatar
  Поляки, где библиотека Ивана Грозного, пропавшая после вашего пребывания в Москве в нач.17в.А то у вас всё воровали по вашим словам?
  -2
  avatar
  где библиотека
  Там же где и руский межгалактический космодром.
  +2
  avatar
  Польские воры отдали своему папке в ватикан
  -2
  avatar
  To Ivan miał książki i bibliotekę? *lol* Chyba te książki, które ukradł z Republiki Novogrodzkiej! BTW.Gdyby Ivan umiał czytać to nigdy na swoim hełmie nie miałby muzułmańskich ( arabskich ) inskrypcji i napisów.
  Ale skoro Moskovia przez 300 lat oddawała hołd muzułmanom to co się dziwić :D
  +2
  avatar
  Зачем вам это всё? У вас империи не получилось, народы не захотели с вами жить в вашей унитарности.Успокойтесь
  уже наконец
  -2
  avatar
  народы не захотели с вами жить в вашей унитарности

  Taaaaaak, z wami wszyscy chcieli

  «Chcący» w Workuta  У вас империи не получилось

  +1
  У нас вот как принято: только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут делиться своим мнением, извините.