Беларусь
 • 305
 • Państwo Związkowe Rosji i Białorusi ma już oficjalny hymn  21 grudnia na posiedzeniu Społecznej Izby Państwa Związkowego w Mińsku ogłoszono zwycięzcę konkursu na symbole Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, w trakcie którego został wybrany hymn, poinformowały białoruskie media.

  Autorami muzyki hymnu Państwa Związkowego są „narodni” artyści z Białorusi i Federacji Rosyjskiej, Anatolij Jarmołenko i Paweł Owsiannikow. Tekst napisali członkowie Związku Pisarzy Białorusi, generał dywizji Iwan Jurkin oraz członek Związku Pisarzy Moskwy, zasłużony artysta Rosji Symon Osiaszwili.

  Podczas prezentacji hymnu, autorzy przedstawili 5 jego wersji wykonania – pełną, chóralną bez instrumentów, instrumentalną w wykonaniu orkiestry symfonicznej, orkiestry dętej, oraz jako dźwięki dzwonów z Wieży Spasskiej na Kremlu.

  Media podkreślają, że hymn został już wysoko ceniony przez artystów obu krajów, i wejdzie w życie po zatwierdzeniu przez białoruskie i rosyjskie władze
  „Nowy hymn Państwa Związkowego stał się jednym z jego symboli obywatelskich, a w nadchodzących dniach będzie rozbrzmiewał podczas wielu noworocznych i świątecznych wydarzeń w Rosji i Białorusi, na rozległym terytorium Państwa Związkowego” czytamy na stronie internetowej Społecznej Izby Państwa Związkowego. Stanie się on stałym elementem świętowania Dnia Jedności Narodów Białorusi i Rosji, oraz obchodów 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa. W lutym 2019 r. zostanie zaprezentowany na galowym koncercie poświęconym ceremonii wręczenia nagród laureatom konkursu „Symbole obywatelskie PZRiB”.

  Niebawem możemy spodziewać się kolejnych symboli integracji – flagi i godła.

  kresy24.pl
  • нет
  • 0
  • 0

  3 комментария

  avatar
  Zaraz Rosja powoła u siebie nowy rząd Białorusi i nowego prezydenta i przywiozą ich do Mińska. Stara «tradycja» NKWD i bolszewii.
  +1
  У нас вот как принято: только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут делиться своим мнением, извините.