Текущее время: 29 мар 2024, 01:58

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Эта тема закрыта, вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней.  [ Сообщений: 583 ]  На страницу Пред.  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:26 
Не в сети
Малиновые штаны

Зарегистрирован: 09 июл 2011, 15:11
Сообщения: 409
Oneiros писал(а):
Поскольку это было не так - есть возможность отскочить и перестроить национальную мифологию. И мне жаль, что эту возможность даже не пробуют проработать. Когда я читал ваши статьи о кривичах - мне казалось, что вы думаете именно в эту сторону. Но недавно наткнулся на вашу и Санько статью об этногенезе белорусов за 2005 год, кажется, где спорили с одним их оппонентов. Вы там пробовали доказать славянизацию балтского населения Беларуси, что полностью правильное направление, но у вас не оказалось достаточных аргументов, ввиду чего вы начали зачем-то высчитывать процент N1c у белорусов, что было уже целиком off-the-road.


Как только вы начинаете строить некую "национальную мифологию" ради повышения самооценки и игнорируете чисто научный подход - это первый звоночек того, что это вас уведет туда же куда и нацистов. И если вы не поняли про что были наши статьи, то мне действительно жаль, поскольку их цель была совсем в ином, нежели вам представляется.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:27 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Andrej Cieraszkou' писал(а):
dunczyk kresowy писал(а):
Я б параіў вам усё ж не забывацца на лёс уласных духоўных бацькоў:


А мы і не забываемся. І (о жах) я іх не асуджаю, я іх разумею.
Толькі прычым тут адно да другога? Мы нэанацысцкі праект "Цытадэль" абмяркоўваем, а ня тое, чаму Гітлера на Беларусі спачатку лічылі вызваліцелем.

Дарэчы, у мяне 23 лютага сьвята. Ну Вы ж ведаеце, якое :mi_ga_et:

На балконе на першым фота пад партрэтам свайго куміра выступае прэзідэнт БЦР Астроўскі, фота 1943 г. На другім фота - 1 траўня 1943 г., дэманстрацыя ў гонар нацыянал-сацыялістычнага свята свядомых беларусаў.

Было б дзіўна, каб вы іх асуджалі, бо самі працягваеце ў наш час духоўную і палітычную лінію Астроўскага, Акінчыца, Казлоўскага, Юхневіча, Вітушкі, Рагулі і Ко., самых гнюсных людзей з тых, хто пайшоў на калабарацыю з рэальным (а не міфічным) нацызмам. Тых, дзеля даносаў якіх былі забітыя людзі кшталту кс. Гадлеўскага ці мірскога пробашча кс. Мацкевіча.

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Последний раз редактировалось dunczyk kresowy 21 авг 2013, 13:34, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:33 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Kryviec писал(а):
Andrej Cieraszkou' писал(а):
"Наш камунізм горшы за фашызм". Асэнсаваньне гэтай ісьціны прыйшло пазьней.


Ну вось і пачало вылазіць. Камунізм горшы за фашызм. Беларускія калабаранты змагаліся за свободу Бацькаўшчыны і далей па спісе. Пан Датчанін нездарма здымкі павесіў, бо бальшыня беларускіх нацыяналістаў і іх духоўных бацькоў гэта і ёсць праўдзівы крыптанацызм.

Пан Церашкоў вышэй вышэй адзначыў, што святкуе дзень утварэнне БКА. Тут як бы ўсё зразумела.

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:34 
Не в сети
Малиновые штаны

Зарегистрирован: 09 июл 2011, 15:11
Сообщения: 409
Andrej Cieraszkou' писал(а):
Дарэчы, у мяне 23 лютага сьвята. Ну Вы ж ведаеце, якое :mi_ga_et:


Ведаю, вядома. Дзень утварэння Беларускай краёвай абароны - калабаранцкай пранацысцкай арганізацыі.

Глядзім уважліва, як кіраўнік мясцовага СС фон Готберг інспектуе іхныя шэрагі:
http://www.youtube.com/watch?v=isC__l0VmWQ

Святкуйце, святкуйце спадарове.

Пан Oneiros, вось яны сапраўдныя связі.


Последний раз редактировалось Kryviec 21 авг 2013, 13:35, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:35 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 дек 2010, 04:07
Сообщения: 2756
Kryviec писал(а):
А вы, наверное, полагаете, что нацизм мог быть побежден сетевой демократией?
Кстати, фраза "у этой страны" по своему показательна.

Я полагаю, что не будь революции, Россия к 1939 году была бы гораздо сильней, и не факт, что фашизм вообще имел бы какие-то перспективы в Европе. Но это все область альтернативной истории. Если вы верите, что фашистов переиграл гений полководца Сталина, верьте. Я вам это запретить не могу.
Ну а у тех, у кого действительно воевали деды, те знают, как "расходовали" советские командиры людей. У вас может дед в загранотрядах сидел, я ж не знаю.
У "этой страны" - у России. Для меня это уже чужая страна, так что выражение "эта страна" в смысле http://lurkmore.to/Эта_страна не применимо.

Хватит уже. Ваши попытки, после того как замызгали моську в нацизме, переводит стрелки на националистов и обвинять людей в отсутствии патриотизма - смешны.

Kryviec писал(а):
игнорируете чисто научный подход

Чисто научный подход опирается на факты, а не домыслы. Я вам привел пример с толкованием имен. Любой адекватный человек, когда видит литовские варианты, понимает, что это фейк. Почему я тогда должен принимать это за науку?

_________________
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:37 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
Kryviec писал(а):
Andrej Cieraszkou' писал(а):
"Наш камунізм горшы за фашызм". Асэнсаваньне гэтай ісьціны прыйшло пазьней.


Ну вось і пачало вылазіць. Камунізм горшы за фашызм. Беларускія калабаранты змагаліся за свободу Бацькаўшчыны і далей па спісе. Пан Датчанін нездарма здымкі павесіў, бо бальшыня беларускіх нацыяналістаў і іх духоўных бацькоў гэта і ёсць праўдзівы крыптанацызм.


Вы ў сваім аддзеле там дарма натхніліся. Лёгкага жыцьця ня дам :dra_chun:
Хто назваў іх калябарантамі?
А тыя, хто быў на баку Саветаў, калябарантамі не былі? Калі першыя марылі пра незалежнасьць і ўсё, што на той момант маглі, для таго рабілі, то другія сьвядома спрыялі вяртаньню Беларусі пад бальшавіцкі НКВДшны бот. У тыя часы ідэалёгія фашызму і нацызму была прывабнай для мільёнаў людзей ва ўсім сьвеце. Пра жахі Аўшвіца і Трэблінкі чалавецтва даведалася толькі ў 1944-м. Затое пра НКВДшныя чорныя варанкі было вядома задоўга да пачатку вайны, што не замінала вялікай частцы беларусаў жыцьцяў не шкадаваць, абы вярнуць магчымасьць НКВД іхных сваякоў у Сіблагу гнаіць і ў Курапатах расстрэльваць.
Карацей, не чапайце гэтую тэму. Будзеце выглядаць бледна.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:40 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
dunczyk kresowy писал(а):
Было б дзіўна, каб вы іх асуджалі, бо самі працягваеце ў наш час духоўную і палітычную лінію Астроўскага, Акінчыца, Казлоўскага, Юхневіча, Вітушкі, Рагулі і Ко., самых гнюсных людзей з тых, хто пайшоў на калабарацыю з рэальным (а не міфічным) нацызмам. Тых, дзеля даносаў якіх былі забітыя людзі кшталту кс. Гадлеўскага ці мірскога пробашча кс. Мацкевіча.


На чый, на чый данос быў забіты Гадлеўскі?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:42 
Не в сети
Малиновые штаны

Зарегистрирован: 09 июл 2011, 15:11
Сообщения: 409
Oneiros писал(а):
Если вы верите, что фашистов переиграл гений полководца Сталина, верьте. Я вам это запретить не могу.


Нет, я не верю в гений Сталина, но тоталитарный нацизм могла победить только аналогичная мобилизационная машина.

Oneiros писал(а):
Хватит уже. Ваши попытки, после того как замызгали моську в нацизме, переводит стрелки на националистов и обвинять людей в отсутствии патриотизма - смешны.


Нет, не хватит, уважаемый. Тут только что пан Церашкоў признался что празднует день образования БКА. Посмотрите, как эта организация связана с нацизмом и СС. А не суйте ваши высосаные из пальца домыслы.

Oneiros писал(а):
Чисто научный подход опирается на факты, а не домыслы. Я вам привел пример с толкованием имен. Любой адекватный человек, когда видит литовские варианты, понимает, что это фейк. Почему я тогда должен принимать это за науку?


Если человек игнорирует вполне научные работы и не может профессионально оспорить некую гипотезу или теорию, которой оппонирует, то ничего кроме идеологии или невежества в этом нет.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:44 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Andrej Cieraszkou' писал(а):
На чый, на чый данос быў забіты Гадлеўскі?

На данос шчырасвядомага пратэстанта і перакананага нацыянал-сацыяліста Фабіяна Акінчыца:
"Следам за такой характарыстыкай незалежных ад Акінчыца груповак ішлі яго даносы на іх кіруючых дзеячаў - рэальных і ўяўных канкурэнтаў: Міколу Шчорса, Вінцэнта Гадлеўскага і Янку Станкевіча ў Варшаве, Вітаўта Тумаша ў Лодзі, Анатоля Шкутку ў Берліне, якія, на думку Акінчыца, павінны быць заменены яго аднадумцамі. Крытыкаваліся і беларусы ў Празе, большасць якіх, паводле аўтара мемарыялаў, былі настроены дэмакратычна і лева."
http://www.jivebelarus.net/history/face ... -nazi.html

І яшчэ:
http://www.jivebelarus.net/history/new- ... ivity.html

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Последний раз редактировалось dunczyk kresowy 21 авг 2013, 13:44, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:44 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
dunczyk kresowy писал(а):
... з тых, хто пайшоў на калабарацыю з рэальным (а не міфічным) нацызмам.


Эге! От оно что, Михалыч! Дык словы Волаха, аказваецца, па адрасе патрапілі! Вось адкуль нэрвовая рэакцыя! Выбачайце, Датчанін, што раней думаў пра Вас лепей.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:44 
Не в сети
Малиновые штаны

Зарегистрирован: 09 июл 2011, 15:11
Сообщения: 409
Andrej Cieraszkou' писал(а):
А тыя, хто быў на баку Саветаў, калябарантамі не былі? Калі першыя марылі пра незалежнасьць і ўсё, што на той момант маглі, для таго рабілі, то другія сьвядома спрыялі вяртаньню Беларусі пад бальшавіцкі НКВДшны бот.


Паспрабуйце назваць свайго дзеда калабарантам. А вось вы - рэвізіяніст з крыптанацыстоўскім душком.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:47 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Andrej Cieraszkou' писал(а):
dunczyk kresowy писал(а):
... з тых, хто пайшоў на калабарацыю з рэальным (а не міфічным) нацызмам.


Эге! От оно что, Михалыч! Дык словы Волаха, аказваецца, па адрасе патрапілі! Вось адкуль нэрвовая рэакцыя! Выбачайце, Датчанін, што раней думаў пра Вас лепей.

Вы свае палітычныя філіі нават ніколі не хавалі. Я ў вашу "суполку" дакладна ніколі не траплю. Вы з РНЕ, Цесакамі і інш. аднаго поля ягады, толькі з рознай знешняй атрыбутыкай (мова, межы, сімволіка). Пан Крывец добра ўсе гэта акрэсліў - крыптанацызм, як сімулякр, вельмі скажоны варыянт рэальнага нацызму часоў ІІ Сусветнай.

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:50 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 дек 2010, 04:07
Сообщения: 2756
Kryviec писал(а):
Пан Oneiros, вось яны сапраўдныя связі.

Именно по этой причине я не хочу, чтобы вернулся БЧБ.
Но я понимаю логику пана Андрея, мои бабушки и дедушки мне тоже много чего нарасказывали и про деятельность коммунистов, когда они пришли в 39-году, и про партизан. Более того, у нас в универе преподавал историю старенький профессор, который все эти события видел своими глазами. Он честно сказал - коллаборационизм очень-очень сложная тема. Вы же спокойно ездите в Прибалтику, хотя там отряды СС чуть ли не национальные герои. Но это было такое время, когда было неясно, где друг, а где враг. В сети есть очень интересный дневник молодого человека из Калинкович, который описывает жизнь в начале оккупации и как менялось отношение к фашистам с течением времени. Если не видели, почитайте. Тогда действительно никто толком не знал, что этот фашизм из себя представляет, а некоторые радикалы и по сей день кричат, что Холокост - это фейк.

Сейчас, когда о тех событиях есть море информации, связываться с неонацистами могут только законченные маргиналы. Отсюда непонятно, зачем персонально вы полезли в это болото.

_________________
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:54 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 дек 2010, 04:07
Сообщения: 2756
dunczyk kresowy писал(а):
Вы свае палітычныя філіі нават ніколі не хавалі. Я ў вашу "суполку" дакладна ніколі не траплю. Вы з РНЕ, Цесакамі і інш. аднаго поля ягады, толькі з рознай знешняй атрыбутыкай (мова, межы, сімволіка). Пан Крывец добра ўсе гэта акрэсліў - крыптанацызм, як сімулякр, вельмі скажоны варыянт рэальнага нацызму часоў ІІ Сусветнай.

Белорусский национализм крепко увязан на противостояние с Россией. Так сложилась история. Поэтому он будет оставаться радикальней некоторого "стандартного" национализма, направленного больше во внутрь.

_________________
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:56 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
Kryviec писал(а):
Паспрабуйце назваць свайго дзеда калабарантам. А вось вы - рэвізіяніст з крыптанацыстоўскім душком.


А я нікога так не называю. Я так разумею, аргумэнты скончыліся, пайшоў просты, як лом, адбрэх.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 13:59 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
dunczyk kresowy писал(а):
Andrej Cieraszkou' писал(а):
На чый, на чый данос быў забіты Гадлеўскі?

На данос шчырасвядомага пратэстанта і перакананага нацыянал-сацыяліста Фабіяна Акінчыца:


Прычым тут Астроўскі, Вітушка, Рагуля і г.д.? І з чаго раптам кракадзілавы сьлёзы па "калябаранце" Гадлеўскім? Вы не захварэлі? :med_ses_tra:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:01 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Oneiros писал(а):
Белорусский национализм крепко увязан на противостояние с Россией. Так сложилась история. Поэтому он будет оставаться радикальней некоторого "стандартного" национализма, направленного больше во внутрь.

Дык, калі ласка, калі вам так сімпатычныя ідэі Астроўскага і Акінцыца, ніхто не замінае. Адзінае, каб вы ў чарговы раз не пачалі друкаваьц падобныя маніфесты: "Цяпер застаецца выразна падчыркнуць, хто нашыя ворагі. Першым ворагам, як і ворагам усяе новае Эўропы, з’яўляецца жыда-камуна. Ейныя банды вынішчаны. Але апрача яўных ворагаў, мы маем шмат укрытых, якія ў душы ненавідзяць Адраджэнне і ўсімі спосабамі перашкаджаюць нашаму нацыянальнаму жыццю. Такіх ворагаў блізу больш, чымся лясных бандытаў. Ёсць рэшткі шлях-панскіх урадаўцаў ды іхніх прыслужнікаў, польскіх ксяндзоў, якія хваравіта летуценяць аб польскім імпэрыялізме і якія цяпер з’яўляюцца фактычна хаўруснікамі жыда-камуны.Пад уплывам гэтых паноў яшчэ знаходзіцца частка нашага сялянства атуманенага сялянства Заходняй Беларусі. Гэтае сялянства мы павінны найхутчэй вызваліць ад шкоднага ўплыву і працерці яму вочы, засыпаныя польска-касцельнай чмутою. Тут, у Менску і іншых гарадах Усходняй Беларусі ворагамі нашымі з’яўляюцца скрытыя камуністы і наогул расейцы, або атуманеныя Масквою "беларусы"…" ("Беларуская газэта", 11 ліпеня 1942 г.).

Тады ўжо вас, канешне, па закону трэба зачыняць.

Толькі, навошта валіць з хворай галавы на здаровую ўвесь час?

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:03 
Не в сети
Малиновые штаны

Зарегистрирован: 09 июл 2011, 15:11
Сообщения: 409
Oneiros писал(а):
Сейчас, когда о тех событиях есть море информации, связываться с неонацистами могут только законченные маргиналы. Отсюда непонятно, зачем персонально вы полезли в это болото.


Это не некие пякельныя неонацисты с другой планеты. Это в том числе наши сограждане. И я еще раз повторю, если Шпаковский занимается наркоманами или обратил внимание на этих ребят, то исключительно ради того, чтобы нам с вами не пришлось однажды встретиться ни с обдолбаным укурком с ножом в руке, ни с боевиками, ведущими священный расовых джихад.


Последний раз редактировалось Kryviec 21 авг 2013, 14:05, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:03 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
dunczyk kresowy писал(а):
Вы свае палітычныя філіі нават ніколі не хавалі. Я ў вашу "суполку" дакладна ніколі не траплю.

Ды ня дай бог, яшчэ нэанацыстаў нам не хапала!

Вы з РНЕ, Цесакамі і інш. аднаго поля ягады, толькі з рознай знешняй атрыбутыкай (мова, межы, сімволіка). Пан Крывец добра ўсе гэта акрэсліў - крыптанацызм, як сімулякр, вельмі скажоны варыянт рэальнага нацызму часоў ІІ Сусветнай.


Вы не ў суседніх габінэтах сядзіце? Надта ўжо ход думкі аднолькавы :ze_va_et:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:04 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 дек 2010, 04:07
Сообщения: 2756
Kryviec писал(а):
Если человек игнорирует вполне научные работы и не может профессионально оспорить некую гипотезу или теорию, которой оппонирует, то ничего кроме идеологии или невежества в этом нет.

Работа не может быть "вполне" научной, если мы говорим именно о науке. Она либо научная, либо нет. У литовской версии слишком много нестыковок. Например, по части завоевания наших земель, я вполне доверяю профессиональному историку Кравцевичу, который говорит, что таких фактов нет. Зато есть факты войн между Литвой и жемайтскими нобилями. Почему тогда я должен верить литовским историкам, что Жемайтия и Литва - это две части одного энического пространства, а вот земли кривичей и дреговичей они завоевали?

_________________
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:05 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Andrej Cieraszkou' писал(а):
dunczyk kresowy писал(а):
Andrej Cieraszkou' писал(а):
На чый, на чый данос быў забіты Гадлеўскі?

На данос шчырасвядомага пратэстанта і перакананага нацыянал-сацыяліста Фабіяна Акінчыца:


Прычым тут Астроўскі, Вітушка, Рагуля і г.д.? І з чаго раптам кракадзілавы сьлёзы па "калябаранце" Гадлеўскім? Вы не захварэлі? :med_ses_tra:

Хочаце разабраць справу кожнага свайго "героя" тут асобна? Пачытайце пра знішчэння габрэйскага насельніцтва Міра (больш за 1500 чалавек) - хто і як яго ажыццяўляў, пра канцлагер у Калдычэва - хто і пад чыім камандаваннем яго ахоўваў і выконваў там злачынныя загады, пра забойства 11 сясцёр-назарацянак у Наваградку - хто і як іх забіў, а потым захапіў іх "вызваленую" маёмасць і г.д., і г.д. Будзе там і пра Рагулю, і пар Вітушку, і пра сябрука і стаўленіка ката Готберга Астроўскага.

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:08 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Andrej Cieraszkou' писал(а):
Ды ня дай бог, яшчэ нэанацыстаў нам не хапала!

Канешне ў вас хапае - такіх як вы нацыкаў там большасць.

Andrej Cieraszkou' писал(а):
Вы не ў суседніх габінэтах сядзіце? Надта ўжо ход думкі аднолькавы :ze_va_et:

Не, у суседнім з вашай палатай пакоі (прыёмны пункт).

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:09 
Не в сети
Малиновые штаны

Зарегистрирован: 09 июл 2011, 15:11
Сообщения: 409
Oneiros писал(а):
Например, по части завоевания наших земель, я вполне доверяю профессиональному историку Кравцевичу, который говорит, что таких фактов нет. Зато есть факты войн между Литвой и жемайтскими нобилями. Почему тогда я должен верить литовским историкам, что Жемайтия и Литва - это две части одного энического пространства, а вот земли кривичей и дреговичей они завоевали?


Да поймите же наконец, что этническая мотивация в средневековых государствах имела абсолютно второстепенное значение. Элиты, династии, браки - вот что определяло границы государств, а не этническое самосознание. Да, проблема с "молчаливым большинством" была и то, что они про все это думали, но это именно проблема для скурпулезного научного анализа, а не для лозунгов и идеологий.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:10 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 дек 2010, 04:07
Сообщения: 2756
dunczyk kresowy писал(а):
Oneiros писал(а):
Белорусский национализм крепко увязан на противостояние с Россией. Так сложилась история. Поэтому он будет оставаться радикальней некоторого "стандартного" национализма, направленного больше во внутрь.

Дык, калі ласка, калі вам так сімпатычныя ідэі Астроўскага і Акінцыца, ніхто не замінае.

А причем тут я?
Kryviec писал(а):
Это не некие пякельныя неонацисты с другой планеты. Это в том числе наши сограждане. И я еще раз повторю, если Шпаковский занимается наркоманами или обратил внимание на этих ребят, то исключительно ради того, чтобы нам с вами не пришлось однажды встретиться ни с обдолбаным укурком с ножом в руке, ни с боевиками, ведущими священный расовых джихад.

И я вам повторю. Если нынешнее БНФ в размахивании свастикой замечено не было, то на вас сыпятся обвинения в симпатиях к неонацистам постоянно. Вы сейчас можете что угодно рассказывать про "истинные" намерения Шпаковского, но их смысл читается абсолютно ясно, как только знаешь что-то о Цитадели и ее программе.

_________________
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:11 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Oneiros писал(а):
Kryviec писал(а):
Если человек игнорирует вполне научные работы и не может профессионально оспорить некую гипотезу или теорию, которой оппонирует, то ничего кроме идеологии или невежества в этом нет.

Работа не может быть "вполне" научной, если мы говорим именно о науке. Она либо научная, либо нет. У литовской версии слишком много нестыковок. Например, по части завоевания наших земель, я вполне доверяю профессиональному историку Кравцевичу, который говорит, что таких фактов нет. Зато есть факты войн между Литвой и жемайтскими нобилями. Почему тогда я должен верить литовским историкам, что Жемайтия и Литва - это две части одного энического пространства, а вот земли кривичей и дреговичей они завоевали?

Так-так: адна мова, адна кроў, адзін народ. Можаце яшчэ нацыянальнага фюрэра дадаць - шчыры нацык Церашкоў будзе усцешаны.

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:11 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
dunczyk kresowy писал(а):
Дык, калі ласка, калі вам так сімпатычныя ідэі Астроўскага і Акінцыца, ніхто не замінае. Адзінае, каб вы ў чарговы раз не пачалі друкаваьц падобныя маніфесты: "Цяпер застаецца выразна падчыркнуць, хто нашыя ворагі. Першым ворагам, як і ворагам усяе новае Эўропы, з’яўляецца жыда-камуна. Ейныя банды вынішчаны. Але апрача яўных ворагаў, мы маем шмат укрытых, якія ў душы ненавідзяць Адраджэнне і ўсімі спосабамі перашкаджаюць нашаму нацыянальнаму жыццю. Такіх ворагаў блізу больш, чымся лясных бандытаў. Ёсць рэшткі шлях-панскіх урадаўцаў ды іхніх прыслужнікаў, польскіх ксяндзоў, якія хваравіта летуценяць аб польскім імпэрыялізме і якія цяпер з’яўляюцца фактычна хаўруснікамі жыда-камуны.Пад уплывам гэтых паноў яшчэ знаходзіцца частка нашага сялянства атуманенага сялянства Заходняй Беларусі. Гэтае сялянства мы павінны найхутчэй вызваліць ад шкоднага ўплыву і працерці яму вочы, засыпаныя польска-касцельнай чмутою. Тут, у Менску і іншых гарадах Усходняй Беларусі ворагамі нашымі з’яўляюцца скрытыя камуністы і наогул расейцы, або атуманеныя Масквою "беларусы"…" ("Беларуская газэта", 11 ліпеня 1942 г.).

Тады ўжо вас, канешне, па закону трэба зачыняць.

Толькі, навошта валіць з хворай галавы на здаровую ўвесь час?


Ну і што новага? У тыя часы менавіта такім чынам яны ўяўлялі сабе крокі па ўмацаваньні нацыянальнай дзяржавы. Тыпова для таго часу, да таго ж аргумэнты знаходзілі водгук у суайчыньнікаў. Манро распавядзе пра манапалізацыю гандлю габрэямі перад вайной, што не магло радаваць беларусаў. Што да польскага ўплыву, а што, зь ім трэба было мірыцца і вітаць? АК таксама малайцы, здавалі нашых пачкамі.
Будавалі беларускую дзяржаву, а ня польскую. Яшчэ і ня надта жорстка. Вунь Асгард распавядзе пра украінскіх дзяўчынаў, што пісьні співалы на папялішчах польскіх хат.
Так што зноў пальцам у неба. Працягваем спробы :ze_va_et:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:14 
Не в сети
Малиновые штаны

Зарегистрирован: 09 июл 2011, 15:11
Сообщения: 409
Oneiros писал(а):
Вы сейчас можете что угодно рассказывать про "истинные" намерения Шпаковского, но их смысл читается абсолютно ясно, как только знаешь что-то о Цитадели и ее программе.


Про ваши криптонацистские мотивы поиска более престижных предков, повышение самосознания и строительства национальной мифологии я уже написал. А если посмотреть тот контекст, в котором эти идеи фигурировали, то все очевидно.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:15 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Oneiros писал(а):
И я вам повторю. Если нынешнее БНФ в размахивании свастикой замечено не было, то на вас сыпятся обвинения в симпатиях к неонацистам постоянно. Вы сейчас можете что угодно рассказывать про "истинные" намерения Шпаковского, но их смысл читается абсолютно ясно, как только знаешь что-то о Цитадели и ее программе.

Беларускія нацысты і ў 1941-1945 гг. свастыкай таксама не карысталіся, хаця многія былі са сваім правадыром Гітлерам аж да самага канца - абаранялі яго бункер, калі многія немцы збеглі. Упэўнены, што пры нагодзе гэтым разам будзе ўсё тое самае, і вы таксама знойдзеце сабе месца якога бургамістра і зоймецеся чысткай насельніцтва да "няслушнага" (не заходнебалцкага) расавага элементу.

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:17 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
dunczyk kresowy писал(а):
Хочаце разабраць справу кожнага свайго "героя" тут асобна? Пачытайце пра знішчэння габрэйскага насельніцтва Міра (больш за 1500 чалавек) - хто і як яго ажыццяўляў, пра канцлагер у Калдычэва - хто і пад чыім камандаваннем яго ахоўваў і выконваў там злачынныя загады, пра забойства 11 сясцёр-назарацянак у Наваградку - хто і як іх забіў, а потым захапіў іх "вызваленую" маёмасць і г.д., і г.д. Будзе там і пра Рагулю, і пар Вітушку, і пра сябрука і стаўленіка ката Готберга Астроўскага.


Нецікава. Я ўжо пра Дзеда Талаша чытаў і пра тое, як чыгунка Ворша-Лепель сталася Кляндайкам па атрыманьні ўзнагародаў ад Масквы. Вайна не бывае прыгожай, там няма белых і чорных. Тым больш, што гэта была ня нашая вайна.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:17 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Andrej Cieraszkou' писал(а):
Ну і што новага? У тыя часы менавіта такім чынам яны ўяўлялі сабе крокі па ўмацаваньні нацыянальнай дзяржавы. Тыпова для таго часу, да таго ж аргумэнты знаходзілі водгук у суайчыньнікаў. Манро распавядзе пра манапалізацыю гандлю габрэямі перад вайной, што не магло радаваць беларусаў. Што да польскага ўплыву, а што, зь ім трэба было мірыцца і вітаць? АК таксама малайцы, здавалі нашых пачкамі.
Будавалі беларускую дзяржаву, а ня польскую. Яшчэ і ня надта жорстка. Вунь Асгард распавядзе пра украінскіх дзяўчынаў, што пісьні співалы на папялішчах польскіх хат.
Так што зноў пальцам у неба. Працягваем спробы :ze_va_et:

Тыпова для нацыкаў усіх гатункаў і калібраў. Тутэйшых, расейскіх, украінскіх, польскіх і інш. Для чалавека, еўрапейца і хрысціяніна - гэта не тыпова.

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:18 
Не в сети
Малиновые штаны

Зарегистрирован: 09 июл 2011, 15:11
Сообщения: 409
Oneiros писал(а):
И я вам повторю. Если нынешнее БНФ в размахивании свастикой замечено не было, то на вас сыпятся обвинения в симпатиях к неонацистам постоянно.


Кстати, еще и двойными стандартами болеете. На БНФ с самого основания сыпались обвинения в связи с нацистами и коллаборантами, не утратили они актуальности и до сих пор, свидетельством чему - признания пана Цярашкова, сделанные недавно.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:19 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
dunczyk kresowy писал(а):
Беларускія нацысты і ў 1941-1945 гг. свастыкай таксама не карысталіся, хаця многія былі са сваім правадыром Гітлерам аж да самага канца - абаранялі яго бункер, калі многія немцы збеглі. Упэўнены, што пры нагодзе гэтым разам будзе ўсё тое самае, і вы таксама знойдзеце сабе месца якога бургамістра і зоймецеся чысткай насельніцтва да "няслушнага" (не заходнебалцкага) расавага элементу.


Дыскусія разьвіваецца прадказальна :ze_va_et:
Вам там што, зусім не выкладаюць прагрэсыўных тэхналёгіяў прапаганды і тролінгу?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:20 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Andrej Cieraszkou' писал(а):
dunczyk kresowy писал(а):
Хочаце разабраць справу кожнага свайго "героя" тут асобна? Пачытайце пра знішчэння габрэйскага насельніцтва Міра (больш за 1500 чалавек) - хто і як яго ажыццяўляў, пра канцлагер у Калдычэва - хто і пад чыім камандаваннем яго ахоўваў і выконваў там злачынныя загады, пра забойства 11 сясцёр-назарацянак у Наваградку - хто і як іх забіў, а потым захапіў іх "вызваленую" маёмасць і г.д., і г.д. Будзе там і пра Рагулю, і пар Вітушку, і пра сябрука і стаўленіка ката Готберга Астроўскага.


Нецікава. Я ўжо пра Дзеда Талаша чытаў і пра тое, як чыгунка Ворша-Лепель сталася Кляндайкам па атрыманьні ўзнагародаў ад Масквы. Вайна не бывае прыгожай, там няма белых і чорных. Тым больш, што гэта была ня нашая вайна.

"Жалезны" аргумент... оО Чалавек застаецца чалавекам у любых умовах. Як той самы Гадлеўскі, які заўсёды ставіў Госпада, сваю веру і чалавечнасць вышэй за ўсе цяжкасці.

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:22 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2011, 12:24
Сообщения: 1312
Откуда: Sacrum Imperium Europaeum
Andrej Cieraszkou' писал(а):
Дыскусія разьвіваецца прадказальна :ze_va_et:
Вам там што, зусім не выкладаюць прагрэсыўных тэхналёгіяў прапаганды і тролінгу?

Ад каго атрутнымі КДБшнымі правакацыямі рэальна смярдзіць за кіламетр - дык гэта ад вашага гадзючага неанацысцкага форуму. З расейшчынай, шабаноўскімі пантамі і мацюкамі. На якім дакладна я больш ніколі не з'яўлюся.

_________________
Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku „Niepodległość”, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na „Pan”. Józef Piłsudski, 1918.


Последний раз редактировалось dunczyk kresowy 21 авг 2013, 14:22, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:22 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 дек 2010, 04:07
Сообщения: 2756
Kryviec писал(а):
Да поймите же наконец, что этническая мотивация в средневековых государствах имела абсолютно второстепенное значение. Элиты, династии, браки - вот что определяло границы государств, а не этническое самосознание. Да, проблема с "молчаливым большинством" была и то, что они про все это думали, но это именно проблема для скурпулезного научного анализа, а не для лозунгов и идеологий.

Я это прекрасно понимаю, как и сроки создания наций.
Чего вы не хотите никак понять, речь идет не о науке как таковой, а о следствиях тех или иных научных концепций для массового сознания. Всегда есть некая интерпретация. Я вот сторонник ребрендинга страны на уровне госсимволики, но пока ВКЛ - чужое государство, мы будет видеть по телеку бред вроде программы о госсимволике, что показали в день открытия площади флага.
dunczyk kresowy писал(а):
Так-так: адна мова, адна кроў, адзін народ. Можаце яшчэ нацыянальнага фюрэра дадаць - шчыры нацык Церашкоў будзе усцешаны.

dunczyk kresowy писал(а):
Беларускія нацысты і ў 1941-1945 гг. свастыкай таксама не карысталіся, хаця многія былі са сваім правадыром Гітлерам аж да самага канца - абаранялі яго бункер, калі многія немцы збеглі. Упэўнены, што пры нагодзе гэтым разам будзе ўсё тое самае, і вы таксама знойдзеце сабе месца якога бургамістра і зоймецеся чысткай насельніцтва да "няслушнага" (не заходнебалцкага) расавага элементу.

Когда я во-первых стану националистом в этническом смысле, во-вторых потребую зачистку всего "неполноценного" элемента - сможете подать на меня в суд. А пока я добрый и пушистый и занимаюсь иными проблемами. :an_gel:

Речь идет о ваших друзьях. Так как что если уж взялись их отбеливать - то не обижайтесь.

Итак, два вопроса.
1) Считаете ли вы клуб White Rex неонацистской организацией?
2) Считаете ли вы Цитадель неонацистской организацией?

_________________
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:24 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
dunczyk kresowy писал(а):
Тыпова для нацыкаў усіх гатункаў і калібраў. Тутэйшых, расейскіх, украінскіх, польскіх і інш. Для чалавека, еўрапейца і хрысціяніна - гэта не тыпова.


Угу. Большую частку тагачаснай Эўропы са складу людзей, эўрапейцаў і хрысьціянаў выкрэсьліваем :-)
Заадно са складу хрысьціянаў выкрэсьліваем тых, хто наладзіў Барталамееўскую ноч, чаго ўжо там :-)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:25 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15 дек 2010, 04:07
Сообщения: 2756
Kryviec писал(а):
Кстати, еще и двойными стандартами болеете. На БНФ с самого основания сыпались обвинения в связи с нацистами и коллаборантами, не утратили они актуальности и до сих пор, свидетельством чему - признания пана Цярашкова, сделанные недавно.

Да, и по этой причине я никогда не поддерживал и не поддерживаю БНФ.
Но именно по этой же причине, я никогда не поддержу идеи Цитадели.
Вы маргиналы со старта.

_________________
Изображение


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:27 
Не в сети
Голубые штаны
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 авг 2010, 19:32
Сообщения: 4030
dunczyk kresowy писал(а):
"Жалезны" аргумент... оО Чалавек застаецца чалавекам у любых умовах. Як той самы Гадлеўскі, які заўсёды ставіў Госпада, сваю веру і чалавечнасць вышэй за ўсе цяжкасці.


Асабіста ведалі?
А я асабіста ведаў Каліноўскага :k_i_n_g:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:27 
Не в сети
Малиновые штаны

Зарегистрирован: 09 июл 2011, 15:11
Сообщения: 409
Oneiros писал(а):
Чего вы не хотите никак понять, речь идет не о науке как таковой, а о следствиях тех или иных научных концепций для массового сознания. Всегда есть некая интерпретация.


Тот путь, по которому вы идете в поиске "интерпретаций" был уже в истории. И связан он именно с нацизмом. Собственно этим вы и опасны. Может и сами этого не понимая тянете, то что будет разрушать и раскалывать, и глупы в том, что пробуете валить с больной головы на здоровую.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Литвания
Сообщение Рейтинг поста: [ ] Добавлено: 21 авг 2013, 14:28 
Не в сети
Малиновые штаны

Зарегистрирован: 09 июл 2011, 15:11
Сообщения: 409
Oneiros писал(а):
Вы маргиналы со старта.


Занимайтесь лучше своими сетевыми фантазиями, может быть тут вы будете более успешным.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Эта тема закрыта, вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней.  [ Сообщений: 583 ]  На страницу Пред.  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 6


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group